دکتر آنا شیمی مهام

رنگ پلاستیکی

————————————–

رنگ پلاستیک امروزی که ماده اصلی آن لاتکس است حاوی ذرات پلاستیکی میکروسکوپی چسب، بتونه و رنگدانه است که در آب حل می‌شود. این رنگ‌ها محلول در آب هستند، اما در هنگام خشک شدن،تقریبا ضد آب می‌شوند. چسب استفاده شده در رنگ‌های پلاستیکی در برندهای مختلف انواع گوناگونی از جمله وینیل دارد.بهتر است بدانید با توجه به تفاوت‌هایی که رنگ دیوار و سقف دارد، رنگ پلاستیکی نتیجه بهتری روی سقف خواهد داشت.
* یکی از مزایای رنگ پلاستیک قابل شستشو بودن آن است که موجب می‌شود تمیز کردن آن بسیار راحت و بدون دردسر باشد. با یک دستمال نمناک می‌توانید دیوارهایی که با رنگ پلاستیک رنگ آمیزی شده‌اند را گردگیری کرده و تمیز کنید. در صورتی که با یک دستمال تمیز نشد شستن دیوار با آب امکان پذیر است.
* سازگار با محیط زیست و غیرسمی بودن یکی دیگر از مزایای رنگ های  پلاستیکی است. با توجه به پایه آب بودن این نوع رنگ و استفاده نشدن از مشتقات نفتی و مواد شیمیایی که برای سلامت انسان مضر است، این رنگ کاربردهای بسیاری در نقاشی ساختمان دارد. بنابراین، رنگ پلاستیک را می‌توانید بدون دردسر در اماکنی که ممکن است تهویه مناسبی نداشته باشد استفاده کرد
* رنگهای اکریلیک داخل ساختمان و نمای ساختمان و کنیتکس و عایقهای رطوبتی جزو رنگهای پلاستیک محسوب میشوند